Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----


 Ogłoszenie 

Zapraszamy na XVIII Zlot Czytelników Optyczne.pl

Impreza odbędzie się w dniach 23-26 lipca 2026 roku w Hotelu ARCHE Fabryka Samolotów Mielno
Szczegóły i zapisy TUTAJ


Poprzedni temat :: Następny temat
APSC czy m43 do ptaków
Autor Wiadomość
kamazz 
Nowy


Posty: 9
Wysłany: Wczoraj 16:39   APSC czy m43 do ptaków

Witam, chciałbym zasięgnąć rady co do aparatu.
Szukam zestawu aparat + tele, o najlepszym stosunku wagi/wielkości do jakości/ceny. Nie chciałbym przekroczyć 1,5kg wagi. Mam A6000 i sony 70-350 i w zasadzie daje rade, ale... autofocus to chyba największy problem i mój a6000 chciałby już przejść na emeryturę. Dodatkowym atutem nowego sprzętu będzie możliwość kręcenia filmów.

Rozważam dwie opcje, celuje w sprzęty używane, ale budżet mogę powiększyć:
A6400 + 70-350 - opcja budżetowa, tylko wymiana aparatu. Czy różnica w szybkości AF będzie diametralna?
Micro 4/3 + np. Panas/Leica 100-400 - zmiana całego systemu, ale czy m4/3 da równie dobry obrazek co APSC i czy wzrost ogniskowej w przeliczeniu dla m4/3 da lepszy efekt niż crop w APSC? Jaką puszkę wybrać w m4/3?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Soniak10 
Optyczny
A700, X-S1, G90



Pomógł: 28 razy
Posty: 1290
Skąd: Toruń
Wysłany: Wczoraj 22:45   

Nie mogę się wypowiadać co do A6400, ale sam przeszedłem parę lat temu z systemu APS-C na m43 i teraz fotografuję Lumixem G90 z podstawowym teleobiektywem Panasonic 100-300/f4-5,6. Uważam że na początek jest to obiektyw zupełnie niezły, natomiast sposobię się do dokupienia korpusu OM-SYSTEM OM-3, o ile pojawi się ciekawa promocja. Ten aparacik nie tylko jest piękny, w stylu retro, ale ma sporo najnowszych funkcji, przydatnych m.in. w fotografowaniu zwierząt, w tym rozpoznawanie ptaków. O ile się orientuję, to A6400 takiej opcji nie posiada.
Nie podałeś limitu ceny, ale jeżeli jesteś gotów do zakupu zooma Panaleica 100-400mm, to jest to zakres cenowy od 5000 PLN (używany) w górę, plus aparat, to musisz się liczyć z ceną w okolicach 7-8 tys. PLN.
W tej sytuacji ja bym chyba jednak rekomendował skuszenie się na OM-3 lub tańszy OM-5 mk2, raczej nowy. Obiektyw - jak dla moich potrzeb, to 100-300mm do ptaków mi wystarcza i na pewno nie jest gorszy od Twojego Sony 70-350. Zwłaszcza że w przeliczeniu na FF daje to ogniskową 600mm. Ewentualnie Olympus M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS - droższy od mojego 100-300, ale tańszy od Panaleiki.
Jak widzisz, wybór w systemie m43 jest sensowny i od Ciebie zależy decyzja. No, fakt: w OM-SYSTEM mówi się, ze słabszą stroną są filmy, ale zależy, jak wielką wagę do nich przykładasz: czy są tak samo ważne dla Ciebie jak zdjęcia, czy tylko okazjonalnie będziesz filmował i w jakiej jakości? Filmów instruktażowych o tym systemie jest na YT sporo, więc radzę się zapoznać.
Ps: jak zamierzasz wykorzystywać te zdjęcia? Na jaki format chcesz je drukować? Bo ja swoje wysyłam czasem do druku na płótnie w formacie 30x50cm lub 40x60cm i jestem zadowolony.

A tu przykładowe linki:
OM-SYSTEM OM-3
OM-SYSTEM OM-5 mk2
Panasonic Lumix G Vario 100-300mm f/4-5.6 Power OIS
Olympus M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS
OM-SYSTEM OM-3 - film na YT
Opinia o Lumix G 100-300mm - film na YT
  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 9